Vil du være Have A Look-forhandler?

Have A Look forhandles mange steder over hele verden. Men vi er altid interesserede i at høre fra nye, spændende samarbejdspartner. Du behøver hverken være brilleekspert eller optiker for at samarbejde med os. Til gengæld er det vigtigt, at du er vild med dansk design og kvalitet, brænder for livsstilsprodukter, interiør og mode, og ligesom os ser verden og dine samarbejdspartnere gennem glade og servicemindede briller. Har du lyst til at sælge læsebriller eller solbriller i fede farver og faconer i din butik, hører vi meget gerne fra dig! Send os en mail på info@havealook.dk eller giv os et kald på 25 12 00 98, så hjælper vi dig på vej.

Hvorfor vælge os?

Stærkt team ...

... af agenter og ditributører. Vi er en virksomhed med et internationalt team af dedikerede agenter og ditributører, der i tæt dialog med vores forhandlere gør sig umage for at yde den bedste service.

Dansk design

Vores in-house designere har mange års erfaring med livsstilsprodukter og et skarpt blik for nye trends helt ned til detaljen.

Bredt udvalg

Vores kollektioner tæller masser af fede farver og modeller, som den enkelte forhandler frit kan vælge mellem.

God kavlitet

Alle vores briller har flex-stænger, lette akrylglas og brillestel, der holder til lidt af hvert.

Enkel prisstruktur

Samme pris for alle læsebriller og solbriller.

Attraktive start-pakker

Store og små startpakker inkl. displays og skilte.

Fleksibilitet ved genbestilling

Frit valg af briller og styrker ved genbestilling.

Hurtig levering

Levering inden for en uge.

Kontakt os!

Head office sales support
info@havealook.dk
+45 25 12 00 98

Agent Denmark
Stella Friis
sf@stellasagentur.com
+45 30 14 45 76

Agent Sweden
Louise Hammergren
louise@claralifestyle.se
+46 709 89 22 20

Agent Norway
Charlotte Kragerud
charlotte@chakra-agenturer.no
+47 906 08 295

Agent Germany
Helle Hvilsted
helle@hvilsted.biz
+45 40 16 75 80

Agent UK & Ireland
Pianna Bech Addison
pianna@hyggen.co.uk
+44 (0)7990 800 542

Agent Belgium, Netherlands & Luxembourg
Hanne Juul Jensen
hanne@hannejuulagency.com
+32 477 97 28 92

Agent Spain
Jimena Lasarte
jimena@bazaar-design.com
+34 685471171

Agent Chile, Paraguay & Uruguay
Ana Bordabrry
anabordaberry@bazaar-design.com
+598 97341507

Distributor Japan
Kröne
Ryo Sawaguchi
r-sawaguchi@krone-kamakura.com
+81 (0)467 38 3888

Distributor Colombia
Estibol
Alexandra Navas
a.navas@estibol.com
+57 1593 83 83

#HAVEALOOKSHOP

Top